• IV.A liga icon arrow
  • IV.B liga icon arrow

Zimná liga - 9. hrací týždeň (5. februára 2011)

Autor: Lukáš Berec Vytvorený dňa 6. 2. 2011

Zimná liga v malom futbale pokračovala cez víkend zápasmi v skupinách A a B, a aj zápasmi mužstiev zo skupiny C o umiestnenie. V stretnutiach skupiny A sa nedarilo mužstvu Aston Café, ktoré podľahlo vysoko mužstvu Sorry Tréner, zvolenská Haliganda nestačila na Torpédo Stavbár, B. Kúpele porazilo Skackavú a zápas Oranjes ZV Schalke sa skončil nerozhodne. V skupine B v šlágri zdolal Unios mužstvo N.P.Chvíľu, Spáči vyhrali nad Zemprou a prekvapujúco zvolenské Xanto si poradilo s Lentilkami, stretnutie medzi mužstvami Ťuk a D.P.H. sa skončilo deľbou bodov. Hrali sa aj stretnutia skupiny C, kde sa rozhodlo, ktoré mužstvá pôjdu do zápasov play-off .

Skupina A

Aston Café – Sorry Tréner 3:10 (3:2),

Góly: R. Ševčík, Da. Balon st., Škubák – Gašpar 5, Valentíny 2, Ondrejka 3

Favorit stretnutia viedol do polčasu 3:2 a zdalo sa, že si pripíše do tabuľky ďalšie body. V druhom polčase však mužstvo Sorry Tréner prekvapujúco otočilo stav stretnutia, hlavne Marek Gašpar svojimi 5 gólmi dominoval na palubovke.

Skackavá – B. Kúpele 4:7 (2:5),

Góly: B. Kúpele – Tomčík 2, Kanda 2, Pecník, Dlhoš, Striež.

V stretnutí prvoligistov zvíťazil papierový favorit 3 gólovým rozdielom, keď už do polčasu si vytvoril mierny náskok.

Oranjes ZV – Schalke 4:4 (1:0),

Góly: Pšenica 4 – Štubian 2, Murgaš, Hrnčiar.

V stretnutí mužstiev zo spodku tabuľky sa hral vyrovnaný zápas, najlepším na ihrisku bol zvolenčan Pšenica, ktorý strelil všetky góly svojho mužstva, ktoré však nestačili na plný bodový zisk.

Haliganda ZV – Torpédo Stavbár 4:8 (3:3),

Góly: Koreň, Chromý, Záturecky, Zošiak – Marko 2, Kováč 2, Kvaltíny, Belko, Vajda, Špirka.

Zvolenskej Haligande sa minulý týždeň podaril "husársky kúsok," keď porazila Aston Café, no v tomto stretnutí ťahala za kratší koniec, nestačili na prvoligový Torpédo Stavbár.

Spáči – Zempra 5:3 (0:2),

Góly: Blaško 3, Kráčik, Mesík – Luptovčiak, Mir. Repčin, Mar. Repčin.

Mužstvo Spáčov prekvapujúco prehrávalo do polčasu 0:2 a zdalo sa, že odíde z tohto zápasu „s dlhým nosom“. V druhej časti hry však favorit značne pridal a 5 gólmi dokonale otočil výsledok stretnutia.

N.P.Chvíľu – Unios Horná 3:6 (1:1),

Góly: Maďar 2, Patráš – Výboh 2, Giertl, Šustek, Čief, Bílek.

V šlágri skupiny B bol stav do polčasu vyrovnaný. Po obrátke sa skóre menilo ako na hojdačke, no v závere stretnutia Unios 3 gólmi strhol víťazstvo na svoju stranu.

Ťuk – D.P.H. 2:2 (1:2),

Góly: Piliar 2 - Hippík, Valent.

V stretnutí chudobnom na góly sa prekvapujúco mužstvu Ťuk podarilo získať bod. Potom čo polčas prehrávali najtesnejším rozdielom 1:2.

Lentilky – Xanto ZV 3:4 (0:2),

Góly: Kiedžuch, Kohút, Gregor – Maršal, Macho, Plesník, Vidoga.

V poslednom stretnutí skupiny sa zrodil prekvapujúci výsledok, keď zvolenské Xanto nečakane zdolalo svojho súpera najtesnejším rozdielom, čím potvrdilo predposledné miesto v skupine.

Márna Snaha – Horná 3:12 (0:6),

Góly: Hatalčík 2, Brášeň – Polgár 6, Kosák 3, Krištek 2, Michal.

Horná potvrdila úlohu favorita, keď už do polčasu si vytvorila 6 gólový náskok.

Dynamo – Draci 5:4 (3:1),

Dynamo viedlo počas celého stretnutia a Draci až v závere zápasu siahali na predĺženie, no ich góly prišli neskoro.

Góly: Kohár 3, Ďurica, Slivka – Pivarči 2, Navrátil, Kasanický.

Úsvit 07 – Tajovská Lagúna 4:7 (2:2),

Góly: Štanda 2, Ďurič, Cimerman – Binder 3, Kucka 2, Kurčík, Širka.

Po vyrovnanom prvom polčase sa v druhej časti predsa len presadila Tajovská Lagúna, ktorá piatymi gólmi strhla víťazstvo na svoju stranu.

Bafuna – No Fear 4:5 (2:1),

Góly: Zamboj 2, Gregor, Hudec – Slaný 2, Jablonský 2, Klibáni.

V mimoriadne vyrovnanom stretnutí viedli Badínčania do polčasu 2:1. V druhom polčase však No Fear pridalo a 4 gólmi strhlo víťazstvo na svoju stranu.

Erland – Tigers United 1:2 (0:0),

Góly: Oravec – Spišiak 2.

Po bezgólovom prvom polčase, sa prítomní diváci  v druhom polčase predsa len dočkali gólov, v mimoriadne hektickom závere 4-ligový Tigers dvomi gólmi zvíťazil v tomto stretnutí.

Remio – One Taxi 13:4 (4:2),

Góly: Da. Balon ml. 8, Bulik 2, Kútik 2, Cenkov – Cimerman 2, Ján Caban, Srnka.

V súboji mužstiev, ktoré vyhrali svoje skupiny C, jasne dominovalo Remio, mimoriadne sa strelecky darilo Danielovi Balonovi ml., ktorý zaťažil konto súpera 8 gólmi.

12.02.2011, 1. kolo play-off: 13:00 Unios Horná – Úsvit 07, 13:45 N.P.Chvíľu – Tajovská Lagúna, 14:30 Spáči – Bafuna, 15:15 D.P.H. – No Fear, 16:00 Lentilky – Erland, 16:45 Zempra – Tigers United, 17:30 Xanto ZV – One Taxi, 18:15 Ťuk – Remio, Skupina A, dohrávka: 19:00 B. Kúpele – Oranjes ZV.