• IV.A liga icon arrow
  • IV.B liga icon arrow

Zimná liga - 10. hrací týždeň (12. februára 2011)

Autor: Lukáš Berec Vytvorený dňa 13. 2. 2011

Zimná liga pokračovala cez víkend zápasmi 1. kola play-off a dohrávkou skupiny A. V play-off stretnutiach favoriti z B skupiny nezaváhali a podľa predpokladov postupujú medzi 16 najlepších, jedine stretnutia medzi zvolenský Xantom – One Taxi a Ťuk – Remio postúpili tímy z C skupiny. V dohrávke skupiny A potvrdili B. Kúpele rolu favorita a zdolali Oranjes.

Dohrávka skupiny A 7. kolo

Brusno Kúpele – Oranjes ZV 2:0 (1:0),

Góly: Tomčík 2.

V stretnutí chudobnom na góly sa hral veľmi slušný zápas z obidvoch strán. Tri body si do tabuľky po tesnom víťazstve pripísal favorit.

8.  Skackavá 7 1 1 5 35:59 4

(v konečnej tabuľke na 3. a 4. mieste rozhodoval vzájomný zápas. Sorry tréner – Torpédo Stavbár 3:1)

1. kolo Play – off

Unios Horná – Úsvit 17:0 (9:0),

Góly: Berec 5, Výboh 3, Čief 3, Martinec 2, Považan 2, Bílek 2.

Jednoznačná záležitosť favorizovaného Uniosu, ktorý dominoval od začiatku zápasu.

N.P. Chvíľu – Tajovská Lagúna 6:3 (4:1),

Góly: Maďar 2, Sásik 2, Snopko, Patráš – Širka 2, Maďar.

V zaujímavom stretnutí preukázalo mužstvo N.P. Chvíľu svoje skúsenosti, keď taktickou hrou držali súpera na dištanc a zvíťazili zaslúžene trojgólovým rozdielom.

Spáči – Bafuna 10:4 (4:3),

Góly: Rusnák 5, Mesík, Považanec, Paľa, Korda, Vajda – Andraščík 3, Lobb.

V zápase bohatom na góly sa Badínčania držali hlavne v prvom polčase, po ktorom prehrávali iba jednogólovým rozdielom. V druhej časti hry Spáči zjavne pridali a hlavne piatimi gólmi Rusnáka postúpili do osemfinále Zimnej ligy.

D.P.H. – No Fear 10:3 (5:1),

Góly: Dubovický 4, Gavalda 2, Kotorík 2, Pe. Holinec 2 – Jablonský 2, Slaný.

Favorizované D.P.H. nemalo problémy so svojim súperom a o svojom postupe rozhodlo už v prvom polčase.

Lentilky – Erland 7:5 (3:2),

Góly: Kiedžuch 5, Gregor 2 – Oravec 3, Šúr, Moravec.

V mimoriadne dramatickom stretnutí sa o postupujúcom rozhodovalo až v samotnom  závere, keď sa Harmančanom predsa len podarilo udržať dvojgólvý náskok.

Zempra – Tigers United 9:4 (3:0),

Góly: Luptovčiak 4, A. Podstavek 2, M. Podstavek 2, Ma. Repčín – Václavík 2, Spišiak, Skubinčan.

Bývalý extraligista nemal problémy s nebezpečnými Tigrami a bez problémov zvíťazil päť gólovým rozdielom.

Xanto ZV – One Taxi 2:3 (1:3),

Góly: Betík 2 – Fojtík 2, Stacho.

Vo vyrovnanom stretnutí viedlo One Taxi do polčasu o dva góly. Po zmene strán sa v hektickom závere podarilo Zvolenčanom iba znížiť stav zápasu na rozdiel gólu.

Ťuk – Remio 3:9 (1:4),

Góly: Brynych 2, Predajniansky, – Kútik 5, Da. Balon ml. 3, Jakubis.

Favorizované prvoligové Remio zvládlo svoju úlohu bez problémov. Na palubovke dominovala najmä dvojica Kútik a Daniel Balon ml., ktorí spoločne nastrieľali súperovi osem gólov.

Osemfinále: 15:00 Lentilky – Torpédo Stavbár, 15:45 Zempra – Sorry tréner, 16:30 Spáči – Schalke, 17:15 Unios Horná – Skackavá, 18:00 One taxi – B. Kúpele, 18:45 N. P. Chvíľu – Oranjes ZV, 19:30 D.P.H. – Haliganda ZV, 20:15 Remio – Aston Café