Ligy
  • I. liga icon arrow
  • II. liga icon arrow
  • III. liga icon arrow
  • IV.A liga icon arrow
  • IV.B liga icon arrow

Jarná predsezónna anketa s vedúcimi a hráčmi mužstiev MÚMF. Časť "2" (aktualizované)

Autor: admin Vytvorený dňa 12. 3. 2011

Otázky:

 

1. Ako ste s tímom trávili zimnú prestávku?

2. Nastali nejaké zmeny v kádri resp. sa chystajú?

3. S akými cieľmi vstupujete do jarnej časti?

4. Mal by si nejaký nápad alebo postreh na zlepšenie kvality malého futbalu v Banskej Bystrici?

5. Jednou z tohtosezónnych inovácií je aj nová stránka MÚMF. Aký máš na ňu názor? Sú veci, ktoré ti na nej chýbajú alebo by si
zlepšil?

 

Odpovede:

 

Milan Majling (vedúci Celtic Sásová, extraliga)

1. Zimnú prestávku sme trávili každý po svojom, štyria hráči z kádra sme sa zúčastnili Štefan Cup-u na Štiavničkách, kde sme podporili team Kremničky a prehrali sme až vo finále s výberom Dukly. Celkovo sme však ako Celtic odohrali úspešne jeden prípravný zápas proti Capanegre, inak som sa ako kapitán spoľahol na každého individuálnu prípravu.
2. V kádri nenastali žiadne zmeny.
3. Udržať sa v prvej trojke extraligy, na začiatku ročníka sme mali oveľa nižšie ciele, keďže káder prešiel výraznými nútenými zmenami, ale vzhľadom na umiestnenie po jesennej časti sme ich museli prehodnotiť. :-)
4. Hm, nápadov by bolo, ale ich realizácia...Určite mi chýba väčšia propagácia malého futbalu (dúfam, že sa na mňa nikto neurazí, ale najmä zo strany výboru), myslím si, že sa to dá, keď na Hruškov Štefan Cup prišla takmer plná telocvičňa vďaka tomu, že to správne spropagoval, dali by sa tak realizovať aj podobné projekty a minifutbalové turnaje pod záštitou MÚMF. A čo by sa ešte dalo vylepšiť, je kvalita rozhodcov, my v extralige na nich až tak netrpíme (keďže nám píska predseda zväzu Vlado Kosec), ale nižšie súťaže sú týmto problém dosť zaťažené.
5. Stránka je super, konečne niečo originálne a zodpovedajúce požadovanej úrovni. Ja osobne chcem vyjadriť vďačnosť Lukášovi Berecovi a Milovi Hlaváčkovi, že sa v tomto smere pohli vody a pripravili ste pre nás zainteresovaných do malého futbalu vynikajúcu stránku. Mladá krv vo výbore je fajn.

 

Kamil Bílek (vedúci FC Arsenal, I. liga)

1.Takmer ako každoročne, absolvovali sme jeden turnaj a pár prípravných zápasov.
2. Mužstvo zostalo pokope, žiadne príchody ani odchody, čakáme skôr na doliečenie niekoľkých hráčov.
3. Ciele sú rovnaké pre naše mužstvo každý rok, udržať si prvoligovú príslušnosť a hrať v pokojných vodách.
4. Isto by som riešil otázku rozhodcov, nakoľko niektorí zrejme nikdy nehrali futbal a niekedy pískajú ako sprievodcovia na stanici :-D
5.Stránka je OK, vidno posun oproti minulosti.

 

Róbert Šuráni (kapitán Hellius, II. liga)

1. Každú možnú nedeľu sme hrávali futbal v telocvični.
2. V kádri nenastali žiadne zmeny, a ani sa o nich momentálne neuvažuje.
3. Už teraz sme prekvapení ako sa nám darilo v jesennej časti. Do jarnej časti nastupujeme s myšlienkou pokračovať v dobrých výkonoch.
4. Malý futbal v BB je dobre organizovaný. Jedine čo sme uvažovali, možno by bolo dobré, keby sa každú sezónu pre ligy menili ihriská. Dôvod je ten, že veľa dobrých mužstiev a hráčov hrá napr. v KIA aréne, lebo sú zo Sásovej. Nechcú postúpiť vyššie, lebo tam chcú zostať.
5. Stránka je perfektná. Čo mi tam chýba, je história jednotlivých sezón.

 

Peter Flasik (vedúci Electric Blue, II. liga)

1. Zimnú prípravu sme strávili tak ako po iné roky v domácich podmienkach (hala Badín), kde sme si nacvičovali herné varianty proti kvalitným tímom z extraligy až po druhú ligu.

2. V našom kádri nastali minimálne zmeny. Podarilo sa nám vylepšiť brankársky post a prišiel jeden útočník, od ktorého si sľubujeme góly.

3. Do jarnej časti súťaže by sme chceli ponaháňať súperov a potichu sa pobiť o prvú ligu.

4. Určite. Na miesto prednostu mesta sa dostal pán Rybár, ktorý hrá malý futbal už dlhé roky, možno tam by viedla cesta. Veď sa len pozrime koľko ľudí má Bystrica a koľko mužstiev je prihlásených. Určite sme najmasovejší šport široko ďaleko. A čo sa týka pravidiel sme za zachovanie pravidla vypichovania zozadu. Veľká škoda je, že s takou základňou nehráme Slovenskú ligu. Škoda, že sa už dlho nenašli ľudia ako Mikuška, Štulajter a podobne. Je smutné, že z mesta, ktoré bolo baštou slovenského malého futbalu (teraz futsal) je teraz len masový šport. Ale peniaze robia divy a možno tu raz znovu objavíme krasu futsalu.

5. Stránka je v najlepšom poriadku. Jediné čo chýba je história. My síce máme spravenú kroniku od založenia klubu, ale je to málo a určite by to prospelo všetkým.

 

Ondrej Výboh (vedúci Unios, II. liga)

1. Zúčastnili sme sa Zimnej ligy, kde sme sa prebojovali až do štvrťfinále. Do začiatku jarnej časti plánujeme odohrať ešte pár prípravných zápasov.

2. Nečakane odišli dvaja hráči, ktorých plánujeme nahradiť adekvátnymi posilami. 

3. Keďže na jeseň sme skončili na predposlednom mieste, spravíme všetko preto, aby sme sa v druhej lige zachránili.

4. Zrušenie pravidla vypichovania zozadu a extraliga by sa mohla vrátiť na Štiavničky, čo by určite zlepšilo jej kvalitu a hlavne pohodlie pre hráčov.
5. Stránka je prehľadnejšia a aktualizácia prebieha značne rýchlejšie ako predtým.

 

Jozef Baka (vedúci Ateeray, III. liga)

1. Zimnú prestávku sme strávili oddychovo a s individuálnym tréningom :-)... Samozrejme, snahou nás všetkých bolo trénovať SPOLOČNE aspoň raz týždenne, ale táto hektická - uponáhľaná doba nám to nedovolila! Skonštatovali sme, že sme radi, že aspoň cez sezónu sa stretneme a odohráme zápasy. Minifutbal nás všetkých veľmi baví.

2. Nenastali zatiaľ žiadne zmeny, aj vzhľadom k nášmu netrénovaniu, ale "v zálohe" máme dvoch - troch nových hráčov, ktorí by chceli hrávať.  Máme v pláne dva týždne pred začiatkom súťaže zavolať si niektorého súpera, s ktorým by sme odohrali niekoľko prípravných zápasov a "rozohrať" sa na súťaž a aj odskúšať chuť eventuálnych nových posíl. Potom uvidíme, či rozšírime náš káder.

3. Samozrejme zachrániť sa v III. lige!!!

4. No, prišiel som na to, že ani nemám nejaký nápad, postreh, i keď občas nastane malinkatý problémik, či zaškrýpanie, ale to je v podstate normálne, každý sme "len" človek. Práveže naopak, keď sa nad tým so zdravým rozumom zamyslím, tak klobúk dole pred vami všetkými, od vás, cez rozhodcov a až po vedenie únie! To čo robíte je super a viem, že to nie je pre vás všetkých ľahké a tak vám aj touto formou ďakujem, že si môžeme zahrať malý futbal na kvalitnej úrovni. Nielen čo sa týka súperov, ale aj organizácie!

5. Žasnem! Je to bomba! Nedá sa to porovnať s tým čo bolo predtým a nachádzam tam oveľa viac informácií, je to rozšírenejšie, informácií štatistík pribudlo neúrekom a je to "konečne" na úrovni!  Jedna nepodstatná poznámka: grafika mohla by byť lepšia, ale to je len moja osobná profesijná deformácia, ktorú si v tomto prípade ani ja nevšímam.

 

Ján Chmelík (kapitán 1. FC Multivitamín, III. liga)

1. Väčšinou sme sa stretávali v telocvični na prípravných zápasoch proti iným mužstvám, alebo len tak proti sebe ako kedysi, keď sme ešte neboli oficiálne registrovaný tím MÚMF. Taktiež sme sa snažili zúčastňovať čo najviac turnajov, ktorých síce nebolo málo, ale stále menej ako cez letnú prestávku.

Podarilo sa nám získať aj pohár za 2. miesto na 7. ročníku IQ Cup-u. Na ostatných turnajoch sme poväčšine vypadli vo vyraďovacích bojoch. Som veľmi rád, že aj cez zimu sa nájdu jednotlivci, ktorí sa podujmú zorganizovať turnaj v telocvični, za čo im patrí veľká vďaka. Rád by som spomenul každý turnaj, no to by bolo na dlhšie, tak spomeniem ešte aspoň dva, ktoré mi utkveli v pamäti a je to menovite Mikulášsky Cup kvôli dobrej organizácii a priateľskej atmosfére, druhým je Fašiang Cup, ktorý sa už druhý rok konal v Relax centre na Skalke, kde boli kvalitné mužstvá, dobrá nálada a organizácia ako sa patrí na takto veľký turnaj. A aj keď sme na turnajoch nedosiahli toľko úspechov ako by sme chceli, celú zimu hodnotím ako vydarenú prípravu na jarnú časť.

2. Cez zimnú prestávku sa nám zranil jeden z kľúčových hráčov, ktorému touto cestou prajem skoré uzdravenie. A ak budeme nútení, tak v priebehu jarnej časti rozšírime počet hráčov. Všetko závisí od viacerých faktorov. Tým najdôležitejším je dostatočný počet hráčov na každý ligový zápas.

3. Keď sme sa dostali do 3. ligy, vzhľadom na kvalitu mužstiev naše ciele neboli príliš vysoké (chceli sme sa umiestniť v prvej tretine tabuľky). Jeseň sme odohrali veľmi dobre, o čom svedčí aj tretia priečka pre nás o vzájomný zápas. A aj keď na jar máme ťažkých súperov, budeme sa snažiť udržať sa do 3. miesta a zaútočiť aj na postupové pozície (pozn. ako hovoríme v tíme: „Aby sme sa o rok nestretli s Tigers United v tretej lige :D.“
4. Ani nie, skôr by som sa len chcel poďakovať ľuďom, ktorí stoja za celou súťažou MÚMF v Banskej Bystrici.

5. Čo sa týka hľadania informácií na stránke, tak je podľa mňa oveľa prehľadnejšia ako stará stránka, človek nemusí toľko klikať ako na starej. Možno by som ešte doplnil fotky k rozhodcom a celému výboru. Chcelo by to aj viac fotiek z líg, všetkých mužstiev alebo z osobitných turnajov. To sú asi jediné veci, čo mi ani nie tak vadia, ako chýbajú.

 

Roman Odler (vedúci Flaty, IV.A liga)

1. Cez zimnú prestávku sme kúsok oddychovali a potom sme hrávali v telocvični, kde sme sa pripravovali na jarnú časť ligy. Zúčastnili sme sa Zimného pohára ako víťaz IV. A ligy.

2. Káder zostáva nezmenený, som s ním spokojný, konečne hráme dobrý futbal. Možno nás príde posilniť jeden hráč do obrany.

3. Náš a hlavne môj cieľ je postúpiť do vyššej ligy a dokázať niečo. Máme to dobre rozohrané, dúfam že to dotiahneme až do úspešného konca.

4. Nič také mi nenapadá. Možno len na ihriskách sprcha a nejaká tabuľa, ktorá by ukazovala čas a stav zápasu.

5. Stránka je super, dokonalá, prehľadná, nič zlé sa na ňu nedá povedať.

 

Patrik Strieš (vedúci 1. FC Neusohl IV.C liga)

1. Zúčastňovali sme sa turnajov a hrávali sme v telocvični.

2. Možno nastane jeden odchod z tímu, aj to nie je ešte isté.

3. Chceli by sme sa vyšplhať medzi 4 najlepšie tímy v lige.

4. Nič ma nenapadá, podľa môjho názoru je všetko v poriadku.

5. Je určite lepšia, modernejšia ako tá predchádzajúca. Nechýba mi na nej nič, len si myslím, že je trošku komplikovanejšia, ako bola staršia.

 

Ivan Širka (Tigers United, IV.C liga)

1. Prestávkou sa to nazvať ani veľmi nedá, keďže takmer každý víkend sme mali naplnený zápasmi, či už zimnej ligy, prípravných stretnutí, rôznych turnajov, vrátane Pohára jesenných majstrov ako víťaz IV.C ligy. Myslím, že zimná príprava bola na dobrej úrovni a nazbierali sme mnoho skúseností.

2. Zmeny v tíme nenastali žiadne, na jar môžeme už počítať s hráčom, ktorý nastúpil na jeseň len v 1 zápase pre zranenie.
3. V jarnej časti by sme chceli potvrdiť postupové ambície, aj keď pri našom 10 bodovom náskoku málokto pochybuje o postupe. Hrá sa však ešte o 33 bodov, všetko je otvorené. Náš tajný sen je prejsť sezónou bez straty bodu.
4. Pre malý futbal v BB sa podľa môjho názoru robí veľa. Možno pre utíšenie nespokojný ohľadom pravidla "ZO ZADU" by som skúsil osloviť v určitom kole pred zápasom papierom o pravidle, kto je za zrušenie a kto nie. Týmto by sa zúčastnili všetky tímy od 1. až po 4. ligu, nie ako na konferencii, kde sa zúčastní možno 50% vedúcich.
5. Stránka sa mi veľmi páči, má modernejší vzhľad ako staršia verzia. Pomerne prehľadná s pravidelnou aktualizáciou, páčia sa mi aj štatistiky hráčov, ako sú góly a karty.

 

Ľubomír Kundrata (vedúci AC Hradec 07, IV.D liga)

1. Hlavne sme oddychovali. S mužstvom sme mali zopár spoločných akcií pred Vianocami to bola kapustnica a aj spoločné záverečné posedenie po sezóne. Futbalovo sme si zatiaľ zapísali jednu účasť na turnaji Fašiang Cup na Skalke. Pred jarnou časťou máme dohodnuté tri prípravné stretnutia.

2. Áno chystáme sa doregistrovať troch až štyroch nových hráčov.

3. Jednoznačne skončiť na priečkach, ktoré znamenajú udržanie sa v štvrtej lige. Tak trochu poškuľujeme aj po treťom mieste, čiže skončiť v sezóne na 3. až 5. mieste. Hlavne sa však chceme pri futbale dobre zabaviť s partiou spoluhráčov a mať radosť z celej sezóny.

4. Určite niekoľko, o ktorých sme spolu možno aj niekedy hovorili: - platiť jedného, napr. generálneho manažéra, ktorý by sa staral o marketing celej súťaže (prílev financií, hľadanie partnerov pre súťaž a pod., - pokúsiť sa v lete vytvoriť s mestami, kde sa hrajú mestské ligy nejakú „ligu majstrov“ a vytvoriť z mestských líg komunitu alebo OZ, kde by sa riešili otázky amatérskeho futsalu mimo futsalovej únie Slovenska (turnaje, letné poháre a pod.). Pripadne ešte vytvoriť spravodaj alebo mesačník MÚMF s dôležitými informáciami, novinkami, reportážami. Privítal by som, keby sa MÚMF dohodla s regionálnymi TV na tvorbe šotov a reportáží z jednotlivých kôl .

5. Stránka je super. Zatiaľ som nepostrehol nič čo by mi na nej chýbalo. Možno sa v priebehu súťaže nejaké malinké muchy vyskytnú. Ale snáď ani nie.

 

Lukáš Ábelovský (vedúci O2 fér play Team, IV.C liga)

1. Zimnú prestávku sme trávili poväčšine vo Fit aréne. Na konci prípravy sme zorganizovali turnaj, ešte nás čaká jeden a hor sa na prvý zápas jarnej časti.

2. Káder posilni jeden nový hráč a možno dôjde aj k prepúšťaniu, ale to už si nechám pre seba.

3. Cieľ je udržať sa v štvrtej lige, čo znamená posun o šesť miest hore v tabuľke, aj keď to asi nebude možné som optimista.

4. Motiváciu k lepším výsledkom prostredníctvom odmeňovania prvých miest, resp. odmeňovania hráčov.

5. Nový vzhľad stránky je oveľa lepší ako predchádzajúci. Čo sa mi páči je, že sú tam na stiahnutie zápisy o stretnutí, diskusia a podobne. Čo by som zlepšil? Možno aktuálnosť, niekedy sa stávalo, že dva zápasy neboli pripísaní strelci. Inak palec hore.


Komentáre

*Diskusia je moderovaná správcom stránky