Ligy
  • I. liga icon arrow
  • II. liga icon arrow
  • III. liga icon arrow
  • IV.A liga icon arrow
  • IV.B liga icon arrow

Jubilejný 30.súťažný ročník MÚMF pred nami... (aktualizované)

Autor: admin Vytvorený dňa 23. 8. 2011

 

Už v piatok 2. septembra a následne v sobotu 3. septembra odštartuje zápasmi všetkých súťaží 30. ročník v malom futbale v Banskej Bystrici. Do jubilejného súťažného ročníka 2011/2012  sa prihlásilo rekordných 113 mužstiev (minulý rok 111) a zatiaľ 1252 registrovaných hráčov. Nových resp. staronových mužstiev sa zaregistrovalo 13. V tomto ročníku je niekoľko noviniek. Ligy sa rozšírili o piatu ligu, ktorá bude rozdelená na tri skupiny. Všetky súťaže sa odohrajú na troch ihriskách, a to v Nike Aréne, v Kia Aréne a na ihrisku v Jakube (minulý ročník sa ešte hralo na ihrisku "na pláži").

 

Najvyššia súťaž s menším počtom prihlásených mužstiev

V ročníku 2011/2012 klesol počet extraligových mužstiev z 9 na 7. Nera Devils sa neprihlásila a D.P.H. si zahrá druhú ligu. Nováčikom extraligy je MIBA Capanegra, ktorá ako víťaz I. ligy postúpila do najvyššej súťaže MÚMF. Ikar vypadol do I. ligy. Prvenstvo bude obhajovať Fit Aréna, ktorá extralige neohrozene panuje už niekoľko ročníkov. Extraliga sa bude hrať v piatok od 18:30 v Nike Aréne trojkolovým systémom každý s každým. Po odohraní všetkých zápasov si víťaz a druhý tím zahrá Superpohár. Posledný tím si zahrá baráž s víťazom prvej ligy.

 

Prvá liga bez zmien

Do druhej najvyššej súťaži sa prihlásilo všetkých 18 mužstiev. Nováčikmi sú No Fear ako víťaz II. ligy, Hellius - postupujúci z druhého miesta z II. ligy a Ikar, ktorý vypadol z extraligy. Ihrisko pre prvú ligu sa nezmenilo, svoje zápasy mužstvá odohrajú v Jakube. Víťaz prvej ligy si zahrá baráž o extraligu a poslední dvaja zostúpia do druhej ligy.

 

V druhej lige sa tiež nič nezmenilo

V druhej lige si takisto zahrá 18 mužstiev (ako aj minulý rok). Z prvej ligy zostúpilo ŠK Remio a Fortka-Alice a z tretej ligy postúpil Viťo Team z prvého a 2. MK Tami z druhého miesta. D.P.H. nahradí mužstvo Kobok Brezno, ktoré sa neprihlásilo do súťaže. Mužstvá odohrajú svoje zápasy na ihrisku v Jakube. Prví dvaja postúpia do druhej najvyššej ligy (1. liga) a poslední dvaja si budúci ročník zahrajú tretiu ligu.

 

Tretia liga s menším počtom zostupujúcich

Aj v tretej lige odštartuje súťažný ročník 18 mužstiev. Z druhej ligy zostúpili North Stars a Iskra. Zo štvrtých líg postúpili víťazi jednotlivých skupín: Fox Creed, Kotalští orli/Gardena ´96, Tigers United a Maxo. Do štvrtej ligy zostúpili Van To Tree, Ateeray, EFCE Brocak a Sosaurus. Mužstvá odohrajú svoje súťažné zápasy v Nike Aréne každú ligovú sobotu od 8:00 hod. Víťaz ligy a druhý najlepší tím postupujú do druhej ligy a oproti minulému roku budú namiesto štyroch mužstiev zostupovať dva.

 

Po dlhých rokoch sa štvrté ligy zlúčili

Druhá najnižšia súťaž má niekoľko noviniek. V tomto ročníku bude štartovať 20 mužstiev (minulý ročník 46), ktoré si zabezpečili účasť v štvrtej lige umiestneniami od druhého až po piate miesto v každej zo štyroch štvrtých líg. Štyri mužstvá sa neprihlásili, a tak ich nahradili tímy, ktoré skončili na šiestom mieste zo všetkých skupín. Jedine zo siedmeho miesta postúpila Pizza láska, pretože mužstvo AC Hradec odmietol ponuku účasti v štvrtej lige a bude štartovať v novovzniknutej piatej lige. Šestnásť mužstiev zo štvrtých líg doplnila štvorica vypadávajúcich z tretej. Ihrisko pre štvrtú ligu je bez zmeny, bude sa hrávať v KIA aréne. Do tretej ligy postúpia prví dvaja a do piatych líg zostupujú poslední traja z konečnej tabuľky.

 

Piata liga – novovzniknutá najnižšia súťaž

V aktuálnom súťažnom ročníku sa rozšírila ligová štruktúra o piatu ligu, ktorá sa rozdelila na tri skupiny. Prvá skupina „A“ bude mať 10 zástupcov a svoje zápasy odohrajú v Nike Aréne pod fakultou. V skupinách „B“ a „C“ bude štartovať po 11 mužstiev a svoje stretnutia odohrajú v KIA aréne. V ligách sa predstavia mužstvá, ktoré zostúpili zo štvrtých líg a nováčikovia. Z každej skupiny postupuje víťaz do štvrtej ligy.

 

Vyžrebovanie všetkých súťaží bude nahodené na stránke do konca tohto týždňa.

 

Turnaje pod záštitom MÚMF

 

Zimný pohár – Pohár jesenných majstrov 2012

Aj v ročníku 2011/2012 sa víťazi jednotlivých líg predstavia na turnaji „Zimný pohár- Pohár jesenných majstrov“, ktorý by mal byť ako aj minulé roky v hale na Štiavničkách.

 

Pohár MÚMF

Po skončení všetkých ligových súťaží, sa môžu registrované mužstvá prihlásiť na Pohár MÚMF, víťaz si zabezpečí účasť v Superpohári.

 

Superpohár

Vyvrcholenie každého súťažného ročníka, kde sa predstavia dvaja zástupcovia extraligy (víťaz a mužstvo z druhého miesta), víťaz prvej ligy a víťaz Pohára MÚMF.

 

 


Komentáre

*Diskusia je moderovaná správcom stránky