• IV.A liga icon arrow
  • IV.B liga icon arrow

Pohár stredoregiónu - Torpédu Stavbár ušiel postup zo skupiny iba o vlások

Autor: admin Vytvorený dňa 28. 11. 2011

Dňa 19.11.2011 sa mužstvo Torpédo Stavbár doplnené inými hráčmi banskobystrickej ligy malého futbalu zúčastnilo vo Fiľakove prvého kola Pohára stredoregiónu, ktorého zápasy sa hrali turnajovým spôsobom. Postupne si zmerali sily s víťazom minulého ročníka Rimatex Rimavská Sobota a IBG Sklotes Fiľakovo. Zo skupiny mohli postúpiť len prvé dve mužstvá v tabuľke.

BG Sklotes Fiľakovo – Rimatex Rimavská Sobota 3:9 (2:6)
Góly:
Peter Šulek 2, Peter Rutkaj – Roman Uhrín 4, Michal Dragijský 2, Štefan Drugda, Ladislav Šťavina, Tibor Šándor

Torpédo Stavbár Banská Bystrica – Rimatex Rimavská Sobota 5:3 (1:3)
Góly:
Róbert Turák 2, Dominik Škubák, Ján Tuharský, Marián Sanitra – Tibor Šándor, Štefan Drugda, Radovan Máč
ŽK: Róbert Turák, Tomáš Marko – Štefan Drugda, Rastislav Koreň, Vojtech Ruszó

Torpédo nastúpilo do zápasu skromne a s cieľom uhrať čo najprijateľnejší výsledok. Rimatex ako víťaz posledného ročníka bol favoritom nie len tohto zápasu, ale aj celého turnaja. Hneď od úvodu sa pustil do svojho súpera, no hráči Torpéda zodpovedne bránili a súpera ohrozovali z brejkov. Prvý gól zápasu strelil Drugda a Rimatex išiel do vedenia. Torpédu sa však podarilo rýchlo vyrovnať zásluhou Maja Sanitru. Mužstvo z Rimavskej Soboty naďalej dobývalo obrannú hradbu Torpéda a ešte do polčasu dokázalo dvakrát skórovať. V druhom polčase sa Torpédu  rýchlo podarilo znížiť vďaka premenenej penalte po faule na Tišliara a vzápätí Tuhársky na dvakrát vyrovnal. Od tohto momentu boli hráči Rimatexu veľmi nervózni a výsledok zápasu sa snažili strhnúť na svoju stranu aj filmovaním, na čo im však dobre pískajúci rozhodcovia neskočili. Dobrá obranná hra Torpéda pokračovala a do konca zápasu ešte dokázal Turák dvakrát skórovať. Torpédo odohralo veľmi dobrý zápas v obrane a eliminovalo silu súpera, ktorý si prehru pred zápasom ani nepripúšťal.

IBG Sklotes Fiľakovo – Torpédo Stavbár Banská Bystrica 13:7 (5:2)
Góly:
Peter Rutkaj 5, Zsolt Rapi 3, Tibor Felsó 2, Peter Šulek, Tomáš Tóth, Kornel Telek – Marián Sanitra 3, Ivan Tišliar, Michal Mala, Róbert Turák
ŽK: Kornel Telek – Róbert Turák
ČK: Ján Tuharský po 2 ŽK (Banská Bystrica)

Po predchádzajúcom prekvapivom víťazstve sa hráči Torpéda, postavili proti domácemu Fiľakovu, ktoré chcelo taktiež postúpiť. Hra Torpéda mala pokračovať z prvého zápasu a keď sa ešte ujali vedenia 2:0 zdalo sa, že by sa im mohlo podariť postúpiť do štvrťfinále obzvlášť, keď si mohli dovoliť prehrať o 3 góly.. No od tohto momentu sa ich hra rozpadla ako domček z karát a domácim sa podarilo za 5.minút otočiť na 5:2. Tento stav priniesol na tenisky Torpéda nervozitu a až do konca zápasu sa pokúšali dohnať náskok súpera. Boli fázy, keď prehrávali dokonca už o 6 gólov, no vždy sa im podarilo gólom priblížiť k vytúženému cieľu. No Fiľakovo vždy dokázalo skórovať a odvrátilo nádych súpera. V závere po vylúčení Tuhárskeho už Torpédu nezostávali sily a ani čas na vytúženú prehru o 3 góly.

M Mužstvá Z V R P Skóre Body
1.  Rimatex RS 2 1 0 1 12:8 3
2.  Fiľakovo 2 1 0 1 16:16 3
3.  Torpédo Stavbár BB 2 1 0 1 12:16 3

Torpédo získalo dobré skúsenosti a zistilo, že sa dá hrať s každým súperom, keď mužstvo hrá zodpovedne v obrane a v útoku premení svoje šance. Verím, že v budúcom ročníku sa nám bude dariť viac, a že sa do pohára zapojí viac mužstiev z Banskej Bystrice a turnaj zorganizujeme v našom meste.