Ligy
  • I. liga icon arrow
  • II. liga icon arrow
  • III. liga icon arrow
  • IV.A liga icon arrow
  • IV.B liga icon arrow

Predsezónna anketa so zástupcami mužstiev

Autor: admin Vytvorený dňa 2. 9. 2013

Mužstvá počas víkendu vstúpili do novej sezóny MÚMF. Prinášame vám predsezónnu anketu so zástupcami mužstiev MÚMF. Zodpovedali nám na štyri otázky:

 

1. Ako ste s tímom trávili letnú prestávku?

2. Nastali nejaké zmeny v kádri?

3. S akými cieľmi vstupujete do novej sezóny?

4. Máte nejaké nápady alebo postreh na zlepšenie kvality malého futblau v Banskej Bystrici?

 

Andrej Výboh (vedúci MIBA Capanegra, Extraliga)

1. Absolvovali sme niekoľko turnajov, ktoré nám poslúžili na zohranie sa a otestovanie prípadných nových posíl do mužstva.

2. Zmien bolo viacej. Niekoľko hráčov odišlo. Do zostavy sa vrátil Michal Čief a privítali sme aj nového hráča Juraja Veselovského

3. Ciele máme tie najvyššie, chceli by sme skončiť do tretieho miesta.

4. Zrušil by som pravidlo v nižších súťažiach, ktoré zakazuje vypichávať loptu odzadu.

 

Ivan Širka (kapitán Tigers United, I. liga)

1. Zúčastnili sme sa na 3 turnajoch, aj keď predsa turnaje sú vždy v zostave, ktorá môže byť mierne obmenená, no meno tímu sme si na nich niesli. Obsadili sme 2. aj 3. miesto, no na Tami Cupe sme explodovali ako tím, zažili sme historicky najvyššiu prehru tímu, čo nás neteší, avšak za daných okolností sa to mohlo čakať.

2. V kádri nie sú vôbec žiadne zmeny, boli náznaky doplnenia, no nakoniec sme si nevybrali hráča, ktorý by nás doplnil podľa našich predstáv.

3. Ciele sú vždy najvyššie, no v 1. lige sa musíme uskromniť aj s 2. miestom zrejme ... Ale nie, teraz vážne, všetko bude závisieť od toho, ako sa budeme schádzať na zápasy, čo je problém asi pre všetky tímy, ale myslím, že v hornej polovici tabuľky by sme sa pohybovať mohli (9. a vyššie priečky).

4. My sme s chalanmi spokojní, samozrejme otázka rozhodcov a ich rozhodovania bola vždy aj bude. V konečnom dôsledku však môžeme byť radi, že nám má kto zápasy rozhodovať. Lopty do súťaží sú nové, čo určite poteší väčšinu hráčov, keďže veľakrát sme hrávali aj s tímovými loptami.

 

Ondrej Výboh (vedúci Unios, I. liga)

1. Ako obvykle absolvovali sme niekoľko turnjajov.

2. Z mužstva odišli 3 hráči, ktorých sme však adekvátne nahradili novými.

3. Ako nováčik 1. ligy by sme sa chceli pobiť minimálne o stred tabuľky.

4. Jednoznačne zrušiť nefutbalové a nefutsalové pravidlo zákazu vypichávania od zadu, ktoré je bohužiaľ zaužívané iba v našom meste.

 

Milan Patráš (vedúci 2. MK Tami, II. liga)

1. Letnú prestávku sme strávili tradične na dvoch turnajoch. V júli na TAMI CUPe - 2. miesto a v auguste na URPINER CUPe - štvrťfinále.

2. S aktívnou činnosťou skončil Mužla Peter, ktorý bude zastávať funkciu kustóda mužstva. Z nových tvárí je to Konkoľ Tomáš a Balon Daniel st. Celú jeseň bude pauzovať pre zranenie Patráš Milan.

3. Ciele sú jednoznačné. Utužiť kolektív a v zdraví dohrať ročník.

4. Významným krokom vidím zavedenie striedavého štartu hráčov nižších súťaží v extralige. Nám to tiež pomohlo, nekoľko Poliak Walter už mal nasmerované do Viťo Teamu a nakoniec môže ostať aj v našom mužstve.Stále je polemické pravidlo o vypichovaní od zadu. Čo viem, pri hlasovaní je stále väčšina mužstiev za zachovanie tohto pravidla, tak nie je o čom. Menšina sa musí vždy prispôsobiť. Možno by som do budúcna zaviedol toto pravidlo aspoň v prvej lige a premiešal mužstvá prvej a druhej ligy podľa ich záujmu hrať takým alebo onakým spôsobom. Obe ligy sa hrávajú v Jakube tak by to nemusel byť problém.

 

Ján Cimerman (vedúci FK PLUS, II. liga)

1. Cez letnú pauzu sme nezaháľali a približne každý druhý víkend sme boli na turnaji. Na turnajom sa nám aj darilo, keď sme vlastne vždy postúpili do semifinále a priniesli sme "domov" aj nejaké poháre. Na konci leta sme si ešte odohrali cez týždeň priateľský zápas.

2. Kostra tímu zostala nezmenená, ale odišli od nás traja hráči, z toho dvaja sa už veľmi nezapájali ani v minulej sezóne. Do tímu sme priviedli dvoch hráčov, jedného skúseného a jedného s mladou krvou.

3. Nejaké vyložené ciele sme si nepovedali, ale do každého zápasu budeme vstupovať s túžbou získať tri body. Sklamaním by ale bolo, ak by sme bojovali o spodné priečky tabuľky.

4. Prial by som si, aby atmosféra na zápasoch bola v rámci fair play. Samozrejme, že každý chce vyhrať, ale nie za každú cenu. Treba si vážiť aj súpera a taktiež v neposlednom rade aj rozhodcu, ktorý sa takisto môže pomýliť. Bavme sa futbalom.

 

Michal Číž (vedúci mužstva SKYY, III. liga)

1. V letnej prestávke sme navštívili jeden turnaj.

2. Prišiel nám nový 1 hráč a 3 odišli.

3. Ak budeme chodievať na zápasy kompletní, cieľ je postup z 3.ligy.

4. Bol by som rád, ak by bolo v súčte aj jesenná aj jarná časť viac zápasov.

 

Mgr. Ľubomír Kundrat (vedúci a zakladateľ mužstva AFK Hradec 07, V.A liga)

1. Po nevydarenej minuloročnej sezóne sme si potrebovali oddýchnuť hlavne asi psychicky pretože už sme cítili, že nás začína chytať ponorková choroba a možno aj frustrácia zo zlých výsledkov. Takže leto v našom tíme bolo hlavne o relaxe. Samozrejme zúčastnili sme sa aj jedného letného turnaja na plážovom kúpalisku, kde sme sa išli samozrejme ako vždy hlavne zabaviť...a podarilo sa zabávali sme sa do skorých ranných hodín. 

2. Káder pre novú sezónu zostal v podstate nezmenený. Zaznamenali sme stratu v podobe prerušenia činnosti Duška Balóna a Miška Donovala, ale pevné jadro je pokope už siedmu sezónu aj s našim vietnamskym legionárom Hieuom, ktorý je najstarším hráčom a túto sezónu oslávi už svoje 52-hé narodeniny. Keď sa na vekový prierez tímu pozrieme z opačného uhla, od novej sezóny k nám pribudli dvaja mladíci Lukáš Handzuš a mladučký brankár Kristián Kundrata. V neposlednom rade sme veľmi šťastní, že sa po polročnom odlúčení ku nám vracia náš najlepší kanonier Tomáš Handzuš. 

3. Do novej sezóny v V.A lige vstupujeme hlavne s odhodlaním opäť začať víťaziť, ale konkrétne ciele si nedávame. Nech nás hlavne opäť malý futbal teší, nech nás opäť tešia pozápasové "tlačovky" a postavenie v tabuľke zatiaľ neriešime. No a zadali sme jeden individuálny cieľ nášmu Jankovi Spodniakovi, ktorý bol vždy našim najtrestanejším hráčom - nedostať v novej sezóne ani jednu kartu čo je dokonca podmienené aj stávkou s vedúcim mužstva teda so mnou :) (v stávke sa jedná o radikálnu zmenu vizáže :D )

4. Myslím, že kvalita malého futbalu v Banskej Bystrici je na vysokej úrovni a snáď ani nie je čo dodať. Myslím, že výbor plní svoje úlohy na vysokej úrovni a veľmi chalanom fandím aby im elán a kvalita ich práce vydržali ešte mnoho rokov.

P.S.: Všetkým spoluhráčom aj súperom prajem veľa šťastia v novej sezóne 

 

Rastislav Haring (vedúci CFBG, V. B liga)

1. Zaregistrovali sme sa ako „staronovo prihlásený“ po 10tich rokoch CFBG ! (Tí starší o nás vedia).

2.Omladili sme káder, lebo niektorí už nemôžu hrať (časové a zdravotné problémy).

3. V dobrej nálade a zdraví odohrať a dohrať každý zápas. Zabaviť sa, spotiť a zároveň zrelaxovať pri malom futbale - žiadne méty, postup, strelené góly a pod.

4.Teraz na začiatku sezóny ma nenapadá nič (vybavenosť ihrísk ako sprchy by bol asi komfort, ale hodili by sa, niektorí z futbalu idú totiž do práce prípadne inde, kde je potrebné byť „čistý.“  Pri myšlienke, že sme niekedy hrali na asfalte bez šatne, je to smiešna požiadavka, vývoj však ide dopredu...).

 

Matej Bučko (vedúci FC WC, V. B liga)

1. V auguste sme odohrali dva turnaje. Na Hellius Cupe sme prekvapili skúsenejšie tímy a skončili sme na štvrtom mieste. Neskorší Joga Cup nám zase vôbec nevyšiel a skončili sme už vo štvrťfinále. Ináč sme väčšinu leta oddychovali a väčšina z nás behala po festivaloch.

2. Prebehla taká tá prirodzená fluktuácia. Tí, čo kvôli práci nemohli chodiť, skončili. Podarilo sa nám konečne dotiahnuť brankára, takže už sa nemusíme spoliehať iba na jedného. A potešil návrat Martina Rajčana, ktorý sa vracia po troch rokoch späť do FC WC.

3. Náš cieľ je odohrať každý najbližší zápas tak, aby sme boli spokojní. Už čo sa z toho vyvinie. Nie sme tím, ktorý má ambície. Hráme pre radosť z futbalu.

4. My sme začali ešte, keď sa hrávalo na Ďumbierskej na betóne. Kvalita ide hore, sme spokojní. Liga bude taká, akou si ju spravíme my samy hráči.

 

Erik Valent (vedúci mužstva RUN, V. B liga)

1. Odohrali sme iba jeden letný turnaj a to ONDRÍK CUP v Podkoniciach, kde sme skončili druhý. 

2. Zmeny v kádri sú jasné - vzhľadom na vek je nás čoraz menej a menej  (pozn. : nastupujeme na 21. sezónu v MÚMF pod značkou RUN).

3. Ciele sú tri: trochu športovať aj po štyridsiatke, prežiť bez zranení a kontumácii celú sezónu, vyhrať nejaký ten zápas možno dva. 

4. Keďže hracie plochy sú vynikajúce, organizácia súťaží rovnako,  zlepšiť treba už len kvalitu rozhodcov a všetko bude SUPER.               

 

Martin Kristály (vedúci Prima Team, V.C liga)

1. Počas lete sme boli na pár turnajoch a taktiež sme odohrali rôzne  prípravné zápasy.

2. Traja hráči oproti starej sezóne na súpiske nefigurujú,  ako ich náhrada prišli traja noví.

3.Postup.

4. Vždy je čo zlepšovať, momentálne ma nič nenapadá.

 

Ak ste sa ešte nezapojili do ankety a mali by ste záujem, svoje odpovede posielajte na: berec.lukas@gmail.com

 


Komentáre

*Diskusia je moderovaná správcom stránky