Ligy
  • I. liga icon arrow
  • II. liga icon arrow
  • III. liga icon arrow
  • IV.A liga icon arrow
  • IV.B liga icon arrow

Onedlho budú voľby do mestského zastupiteľstva, my vám predstavujeme kandidátov z radov MÚMF

Autor: Lukáš Berec Vytvorený dňa 10. 11. 2014

Blížia sa voľby do mestského zastupiteľstva a naša stránka mumf.sk podporuje kandidátov, ktorí sa zapájajú do diania Mestskej únie malého futbalu a aj futsalu v našom meste. Každému z nich sme položili tri otázky.

 

Matej Bučko kandiduje ako č. 7 do banskobystrického mestského zastupiteľstva v rámci volebného obvodu Rudlová-Sásová.

1. Aký je tvoj vzťah ku futbalu (malému futbalu) resp. ku športu?

Čo sa týka futbalu, tak sa okolo neho motám neustále. V minulosti som pracoval ako redaktor pre portál profutbal.sk. Od roku 2004 hrávam miniligu za tím FC WC. Taktiež som si vyskúšal pozíciu rozhodcu, či vo veľkom ale aj v malom futbale. A v neposlednom rade som fanúšik Dukly Banská Bystrica. Takže futbalom žijem, neohrdnem však aj inými športmi.

2. Myslíš, že šport v Banskej Bystrici má dostatočnú podporu?

Nemá takú podporu akú by potreboval, ale to je dôsledok nedostatku financií v mestskej kase. Moju úlohu ako poslanca vidím preto v tom, aby sa s financiami mesta hospodárilo efektívnejšie a tým pádom ostane viac peňazí aj na šport.

3. Ako chceš z pozície poslanca mestského zastupiteľstva podporiť MÚMF?

V prvom rade musím povedať, že MÚMF som podporoval aj doteraz. Na portáli BBonline.sk, kde som spolumajiteľ, som založil tradíciu pravidelných sumárov súťaží MÚMF. V rámci našich možností sa snažíme dávať mediálny priestor  malému futbalu. V minulosti to boli aj videá či fotogalérie, všetko sú to veci, ktoré zaberú čas redaktorov, ale napriek tomu to ako jediné médium v Banskej Bystrici robíme. Ako poslanec by som chcel presadiť väčšiu pozornosť pre MÚMF zo strany samosprávy. Banskobystrická MÚMFka je jedinečná svojou početnou základňou a mesto by malo na tejto tradícii malého futbalu stavať. Zobrať malý futbal za svoj a podporovať  ho v oveľa väčšej miere. Či propagáciou alebo finančne.

 

Martin Majling kandiduje ako č. 35 do banskobystrického mestského zastupiteľstva v rámci volebného obvodu Rudlová-Sásová.

1. Aký je tvoj vzťah ku futbalu (malému futbalu) resp. ku športu?

V roku 2003 som začal hrávať malý futbal s kamarátmi za White Wolves, hneď po roku sme založili klub Celtic Sásová, s ktorým sme začínali hrať ešte na asfaltovom povrchu na ZŠ Ďumbierska. Po dvoch rokoch sme boli oslovení hrať Banskobystrickú extraligu, ktorú hráme od roku 2006 nepretržite deviaty rok. Kvôli štyrom operáciám kolena som musel skončiť s veľkým futbal, avšak malého futbalu som sa nevedel vzdať. Dodnes hrávam za Celtic 04 a v posledných dvoch sezónach som bol oslovený tímom MIBA Banská Bystrica hrávať druhú najvyššiu celoslovenskú futsalovú súťaž a dostalo sa mi pocty byť kapitánom tohto tímu. Od minulého roku som navyše trénerom novovzniknutého tímu juniorov MIBA BB, s ktorým sme minulý rok obsadili štvrté miesto v rámci Slovenska. Malým futbalom teda žijem už deväť rokov a naozaj si neviem predstaviť, žeby som mu musel dať niekedy zbohom.

 

 2. Myslíš, že šport v Banskej Bystrici má dostatočnú podporu?

Šport v Banskej Bystrici určite nemá dostatočnú podporu. Z vlastných skúseností viem, že finančných prostriedkov do športu, špeciálne do podpory voľnočasových športových aktivít, netreba až tak veľa, aby sa mohli urobiť dobré veci pre Banskobystrický šport. Práve preto ma mrzí, že sa tieto financie nedaria nájsť, resp. nie je vôľa na ich uvoľnenie pre športové a telovýchovné objekty a aktivity.

 

3. Ako chceš z pozície poslanca mestského zastupiteľstva podporiť MÚMF?

Ako som spomínal, financií do podpory voľnočasových aktivít je menej, akoby sme chceli a je to otázka nesprávnej alokácie verejných financií a neefektívneho obstarávania a zadávania verejných zákaziek. Práve týmto smerom sa chcem uberať, zabezpečiť efektívne vynakladanie s finančnými prostriedkami a tým pádom naliať viac financií aj do športu a malého futbalu. S navýšenými financiami do športu by som chcel podporiť súčasné miniligové ihriská, pri ich prevádzke, opravách a materiálnom zabezpečení. Čo sa týka konkrétne ihriska na Tatranskej ulici, chcem presadiť možnosť využitia spŕch v telocvični Tatranská. Taktiež sa budem snažiť získať viac prostriedkov na opravy a rekonštrukcie sociálnych zariadení a spŕch v mestských telocvičniach, kam sa v zime sťahuje na päť mesiacov celý Banskobystrický malý futbal.

 

Marek Odaloš kandiduje ako č. 8 do banskobystrického mestského zastupiteľstva v rámci volebného obvodu Jakub, Kostiviarska, Podlavice, Skubín, Uľanka.

1. Aký je tvoj vzťah ku futbalu (malému futbalu) resp. ku športu?

1) Futbal milujem Teraz už skôr len ako fanúšik, ale pár rokov dozadu sme si s kamarátmi založili miniligový klub Vikings BB. Odohrali sme pekné 3 sezóny, ale kvôli pracovným povinnostiam sme sa už do ďalšej neprihlásili. Tiež som fanúšikom našej Dukly a zo svetového futbalu je moja dlhoročná srdcovka Bayern Mníchov.

2. Myslíš, že šport v Banskej Bystrici má dostatočnú podporu?

Všeobecne na Slovensku je to s podporou športu slabé a Bystrica nie je výnimkou. Našťastie aj v našom meste sú ľudia, ktorým na rozvoji športu a pohybu mládeže záleží, čoho dôkazom sú napríklad aj fit parky pod LUX-om a v Leninovom parku. Jednou z mojich priorít v prípade zvolenia do MsZ, bude takéto projekty podporovať a budem sa usilovať o rozvoj športových a voľnočasových aktivít v našom meste.

3. Ako chceš z pozície poslanca mestského zastupiteľstva podporiť MÚMF?

MÚMF som začal podporovať ešte ako hráč a to úplne nezištne, bez nároku na odmenu keď som vytvoril na facebooku profil MÚMF, ktorý teraz slúži aj ako oficiálny profil MÚMF, pomocou ktorého som oslovil určite viacero nových hráčov a ľudí, ktorí sa o futbal zaujímajú. Aj na facebooku sa mi podarilo vytvoril funkčné médium, pomocou ktorého si hráči môžu vymieňať výsledky ešte pred oficiálnym zverejnením na webe, dohadovať priateľské zápasy, propagovať svoje turnaje, ale aj hľadať nových hráčov do svojich klubov. Kým som mal ešte viac času, robieval som z niektorých zápasov fotoreporty, ktoré sa tiež tešili veľkej obľube. MÚMF má v našom meste svoju tradíciu a funguje tu už vyše 30 rokov a určite spravím všetko preto, aby táto súťaž neupadala, ale naopak prosperovala a naberala na svojej popularite.

 


Komentáre

*Diskusia je moderovaná správcom stránky