Ligy
  • I. liga icon arrow
  • II. liga icon arrow
  • III. liga icon arrow
  • IV. liga icon arrow
  • V.A liga icon arrow
  • V.B liga icon arrow

Výsledky 1. kola Ligy starých pánov 40+

Autor: Lukáš Berec, Jozef Adámek Vytvorený dňa 4. 12. 2016
 
 
 
Mladší Dorast - Selce  4:14 (2:7)
Góly: Marian Čunderlík, Ján Čief, Zsolt Kováč, Miroslav Vigaš - Richard Slobodník 9, Ján Rusko 3, Milan Homola, Martin Uhliar
 
Mladší Dorast v tomto zápase preukazoval od začiatku až príliš veľký rešpekt pred výborne kombinujúcimi hráčmi hostí. Hráči domácich robili školácke chyby pri zakladaní svojich útokov, čo hostia dobre čítali a tvrdo trestali. Prvý polčas bol veľmi podobný tomu druhému, tak nečudo, že stretnutie skončilo vysokým víťazstvom dvojnásobného šampióna tejto súťaže. Hráčom domácich nejde uprieť snaha, ale v niektorých momentoch sa zbytočne zbrklo zbavovali lopty, čo skúsený súper dokonale využil.  
              
Pivná Cesta – Kefa 3:4 (2:2)
Góly: Daniel Prostredný, Peter Kohút, Richard Lunter – Zdenko Večerík 2, Daniel Babjak, Miloš Oravec
 
Herne a čo sa týka dramatickosti určite najvyrovnanejšie stretnutie tohto kola. Duel lepšie začali domáci a v polovici polčasu viedli 2:0 a zdalo sa že tento zápas majú pevne v rukách, keby boli pridali nejaký ten gól, zrejme by sa zápas vyvíjal inak, no na keby sa nehrá, súper znížil a začal poriadne zatápať domácim. Tento priebeh vyústil do vyrovnávajúceho gólu a tým aj polčas skončil. Druhý polčas presne tam začal, kde prvý skončil, hostia boli živší, čo potvrdili dvoma gólmi. Až od tohto momentu sa prebudili aj domáci, ale okrem zníženia sa už im inak vo výbornom zápase vyrovnať nepodarilo.
 
Kemada - Poniky 6:11 (3:4)
Góly: Milan Patráš 5, Imrich Turan - Dušan Kohút 3, Miroslav Potkan 3, Peter Magna 2, Roman Hríbik, Walter Poliak
 
Stretnutie, ktoré sa nieslo réžií nováčika súťaže. Začiatok síce patril domácim, lenže svoje príležitosti nedokázali premeniť. Hostia sa postupne oťukali a po peknom vyšachovaní hráčov domácich skórovali ako prví. Domáci začali kopiť chyby v rozohrávke, čo Poniky tvrdo trestali gólmi a za chvíľu viedli 3:0. Kemada sa zlepšenou hrou prebudila a dokázala vyrovnať na 3:3, no hrubou chybou poskytla súperovi sa ujať vedenia, čo bolo asi rozhodujúce. Druhý polčas bol už v jasnej prevahe hostí, ktorí rutinérsky zvládli svoje príležitosti a tvrdo trestali chyby domácich.
 
 
Tabuľka po 1. kole:
Por. Mužstvo Z V R P Skóre Body
1.  Selce 1 1 0 0 14:4 3
2.  Poniky 1 1 0 0 11:6 3
3.  Kefa 1 1 0 0 4:3 3
4.  Pivná cesta 1 0 0 1 3:4 0
5.  Kemada 1 0 0 1 6:11 0
6.  Mladší dorast 1 0 0 1 4:14 0
 
Najlepší strelci po 1.kole:
Richard Slobodník (Selce)- 9 gólov,
Milan Patráš (Kemada) - 5 gólov,
Dušan Kohút (Pivná Cesta) - 3 góly.
 
 
 
Pravidlá súťaže:
O konečnom poradí mužstiev rozhoduje: 1. počet bodov, 2. vzájomný zápas , 3. skóre/vyšší počet strelených gólov vzájomných zápasov, vyšší počet strelených gólov všetkých zápasov.
 
 
 

Komentáre

*Diskusia je moderovaná správcom stránky