Ligy
  • I. liga icon arrow
  • II. liga icon arrow
  • III. liga icon arrow
  • IV. liga icon arrow
  • V.A liga icon arrow
  • V.B liga icon arrow

Ako sa začať správne hýbať, cvičiť a trénovať?

Autor: Lukáš Berec Vytvorený dňa 15. 5. 2017
Poradia počas dňa otvorených dverí odborníci z oblasti fitness a funkčného tréningu.
 
 
Dobrý pocit zo seba samého, vynikajúca kondícia, sila, vyrovnaná psychika a vysoká sebadôvera. Časté atribúty, ktoré by sme chceli mať keď vybehneme na pláž, či kúpalisko, ale namiesto toho máme často zo seba „mindráky.“ Mnohí z nás preto neraz uvažujú nad rôznymi diétami, ktoré ale často prinášajú opačný efekt. O tom ako začať, mať radosť z cvičenia a získať správne návyky vám poradia zdrama počas Dňa otvorených dverí v Centre funkčného tréningu.  
 
Každý jeden z nás to pozná. Po skončení zimy a s nástupom jari sa čoraz častejšie začíname obzerať v zrkadle a dávame si záväzky, či predsavzatia s cieľom zlepšiť svoju postavu a dohnať zameškané. Často to začína kúpou permanentky do „fitka“, kde neraz bez akejkoľvek koncepcie cvičíme všetko od výmyslu sveta, pokiaľ si nespôsobíme úraz alebo to jednoducho „neprepálime“, a je po cvičení. „Neraz sa stretávame s tým, že ku nám prichádzajú ľudia s tým, že už skúsili všetko a stále nedosiahli svoje ciele” uviedol hlavný tréner Centra funkčného tréningu Marek Weiss. Problémom je nesprávna predstava, že cvičenie a tréning je len o nekonečnom dvíhaní činiek, tvrdom odriekaní a prísnych diétach. „Všetky tieto predstavy sa snažíme vyvrátiť a ukázať našim návštevníkom, že cvičenie je hlavne o dobrom pocite zo seba samého, dobrej nálady, prirodzenej radosti z pohybu, ktorá sa neskôr pretaví do pozitívnych výsledkov, ktoré zákonite po čase prídu,“ povedal Marek Weiss, ktorý zároveň dodal, že tento štýl sa snažia osobitne predviesť deťom, ktoré v dnešnej dobe majú problém s nadváhou, slabšou motorikou a pohybom. „Keďže sa chceme podeliť s našimi skúsenosťami, ukázať ako nájsť radosť z pohybu a zároveň dosiahnuť výsledky organizujeme Deň otvorených dverí. DoD pre deti, ale aj pre dospelých, kde si budú môcť všetci vyskúšať rôzne formy služieb a tréningov, v športovom centre funkčného tréningu,“ uzavrel Marek Weiss.
 
Deň otvorených dverí sa uskutoční dňa 27.5.2017 o 9.00 hod. v Centre funkčného tréningu na Kukučínovej 8 v Banskej Bystrici, kde bude čakať na návštevníkov bohatý program.
 
 
Program:

9.00 hod., otvorenie novej zóny za prítomnosti ambasádorov športového mesta Banská Bystrica
10.00 hod., detský skupinový tréning pre deti od 4 do 12 rokov
11.00 hod., skupinový (silovo-kondičný) tréning pod vedením trénerov
13.00 hod., gymnastický tréning pre dospelých i juniorov
13.00 hod., pohybovo-nápravný silový tréning pre dospelých
14.00 hod., priestor vyhradený na konzultácie a diskusiu

 
Počas podujatia DoD:

- ochutnávka zdravej a chutnej výživy, či doplnkov

- 15-20 min. poradenstvo a masáž od odborníka

- telesná analýza (podiel tuku a svalov v tele, metabolický vek, bazálny metabolizmus,..)

- diskusia a otázky na odborníkov, konzultácie, informácie

 
V rámci dňa otvorených dverí budú všetky služby poskytované zdarma. Pre viac informácií odporúčame sledovať udalosť na Facebooku <odkaz> alebo sa informovať u organizátorov (www.cftbb.sk).
 

Komentáre

*Diskusia je moderovaná správcom stránky