Ligy
  • I. liga icon arrow
  • II. liga icon arrow
  • III. liga icon arrow
  • IV.A liga icon arrow
  • IV.B liga icon arrow

Predstavujeme kandidátov na mestských poslancov z radov MÚMF

Autor: Lukáš Berec Vytvorený dňa 5. 11. 2018

Blížia sa voľby do mestského zastupiteľstva a naša stránka mumf.sk podporuje kandidátov, ktorí sa zapájajú do diania Mestskej únie malého futbalu a aj futsalu v našom meste. Každému z nich sme položili tri otázky.

 

Martin Majling kandiduje ako č. 19 do banskobystrického mestského zastupiteľstva v rámci volebného obvodu Rudlová-Sásová.

1. Aký je tvoj vzťah ku futbalu (malému futbalu) resp. ku športu?
"V roku 2003 som začal hrávať malý futbal s kamarátmi za White Wolves, hneď po roku sme založili klub Celtic Sásová 04, s ktorým sme začínali hrať ešte na asfaltovom povrchu na ZŠ Ďumbierska. Po dvoch rokoch sme boli oslovení hrať Banskobystrickú extraligu, ktorú sme hrali od roku 2006 až do minulej sezóny nepretržite dvanásť rokov. Kvôli siedmym operáciám kolena som musel skončiť s veľkým, malým futbalom a tiež futsalom, ktorý som aktívne hrával ešte v druhej najvyššej súťaži za MIBU Banská Bystrica, ktorej som bol svojho času aj kapitánom. Keď som cítil, že nemôžem podať stopercentné výkony, zameral som sa na trénerstov futsalu a v súčasnosti trénujem MIBU Banskú Bystrica v najvyššej celoslovenskej futsalovej súťaži mužov i juniorov. Posledné tri roky som aj asistentom trénera futsalovej reprezentácie U19. Malým futbalom a futsalom teda žijem už pätnásť rokov a naozaj si neviem predstaviť, žeby som mu musel dať niekedy zbohom."

2. Myslíš, že šport v Banskej Bystrici má dostatočnú podporu?
"Šport v Banskej Bystrici určite nemá dostatočnú podporu, hoci sa to trošku zlepšilo počas propagácie Európskeho mesta športu za rok 2017. Z vlastných skúseností viem, že finančných prostriedkov do športu, špeciálne do podpory voľnočasových športových aktivít, netreba až tak veľa, aby sa mohli urobiť dobré veci pre Banskobystrický šport. Práve preto ma mrzí, že sa tieto financie len ťažko hľadajú."
 
3. Ako chceš z pozície poslanca mestského zastupiteľstva podporiť MÚMF?
"Ako som spomínal, financií do podpory voľnočasových aktivít je menej, akoby sme chceli. Navyše je veľmi zarážajúce, že MÚMF nie je absolútne vôbec dotovaná z mestského rozpočtu, čo je pri počte jej členov nepochopiteľné. To treba jednoznačne zmeniť a vyčleniť finančné prostriedky, ktoré by zabezpečili každoročnú podporu malého futbalu v Banskej Bystrici a pomohli ľahšie organizovať miniligové súťaže, zimné ligy, alebo halovú súťaž starých pánov. Okrem toho, v rámci konkrétnych plánov rekonštrukcie a obnovy mestských športovísk, po prerábke telocvične Magurskej istotne podporím a dohliadnem aj na rekonštrukciu telocvične Tatranskej, kde by boli určite najmä sprchy vítanou pomocou pre miniligové tímy hrajúce v Tami aréne."
 
 
 
Marek Odaloš kandiduje ako nezávislý kandidát Banskobystrickej alternatívy s číslom 7 do banskobystrického mestského zastupiteľstva v rámci volebného obvodu Jakub, Kostiviarska, Podlavice, Skubín, Uľanka.
 
1. Aký je tvoj vzťah ku futbalu (malému futbalu) resp. ku športu?
"Futbal milujem Teraz už skôr len ako fanúšik, ale pár rokov dozadu sme si s kamarátmi založili miniligový klub Vikings BB. Odohrali sme pekné 3 sezóny, ale kvôli pracovným povinnostiam sme sa už do ďalšej neprihlásili. Tiež som fanúšikom našej Dukly a zo svetového futbalu je moja dlhoročná srdcovka Bayern Mníchov."
 
2. Myslíš, že šport v Banskej Bystrici má dostatočnú podporu?
"V rámci európskeho mesta športu sa veci našťastie pohli dopredu a začalo sa s budovaním mnohých ihrísk a športových areálov, ako napríklad u nás v Podlaviciach pri základnej škole. Jednou z mojich priorít v prípade zvolenia do MsZ, bude takéto projekty podporovať a budem sa usilovať o rozvoj športových a voľnočasových aktivít v našom meste nie len budovaním nových športovísk, ale aj ich pravidelnou údržbou."
 
3. Ako chceš z pozície poslanca mestského zastupiteľstva podporiť MÚMF?
"MÚMF som začal podporovať ešte ako hráč a to úplne nezištne, keď som vytvoril na facebooku profil MÚMF, ktorý dodnes slúži aj ako oficiálny profil MÚMF, pomocou ktorého som oslovil určite viacero nových hráčov a ľudí, ktorí sa o futbal zaujímajú. Aj na facebooku sa mi podarilo vytvoriť funkčné médium, pomocou ktorého si hráči môžu vymieňať výsledky ešte pred oficiálnym zverejnením na webe, dohadovať priateľské zápasy, propagovať svoje turnaje, ale aj hľadať nových hráčov do svojich klubov. Kým som mal ešte viac času, robieval som z niektorých zápasov fotoreporty, ktoré sa tiež tešili veľkej obľube. MÚMF má v našom meste svoju tradíciu a funguje tu už vyše 30 rokov a určite spravím všetko preto, aby táto súťaž neupadala, ale naopak prosperovala a naberala na svojej popularite."

Komentáre

*Diskusia je moderovaná správcom stránky