• V.B liga icon arrow

Výsledky 1. kola Ligy starých pánov 40+

Autor: Lukáš Berec, Jozef Adamek Vytvorený dňa 3. 12. 2018
Kefa - Mladší Dorast 4:5 (2:3)
Góly: Daniel Babjak 3, Miroslav Škarupa - Miroslav Trizna 3, Štefan Klinec, Ján Čief
Rozhodca: Ján Faško

Stretnutie majstra Kefy s Mladším Dorastom, ktorý nastúpil v novom šate respektíve s výraznou obmenou kádra, sa od začiatku vyvíjal čo sa týka skóre, podľa starého scenára Kefa sa ujala vedenia 2:0 a to ešte nepremenila pokutový kop. Hráči Mladšieho Dorastu určite neboli do tohto momentu horším tímom, len efektivita bola zatiaľ nulová.  V druhej polovici prvého polčasu hostia trocha zmenili prístup, už tak nenapádali súpera v  jeho obrannom pásme, ale stiahli sa viac na svoju polovicu a tu trpezlivo čakali na svoje príležitosti. Svojou umnou hrou otočili do polčasu výsledok vo svoj prospech. Domáci sa v druhom polčase snažili o vyrovnanie , ale naopak dostali gól na 2:4. Počas celého zápasu domáci hrali aj s brankárom v poli a z tejto výhody dokázali vyrovnať na 4:4. V napínavom závere dokázali hostia streliť víťazný gól. Kefa už nestačila vyrovnať a tak sa na úvod súťaže zrodil trocha prekvapivý, ale zaslúžený výsledok.

Postreh zápasu: Rozhodujúci moment dva nepremenené pokutové kopy domácich.

Kemada - Poniky 8:3 (6:1)
Góly:  Ľubomír Potančok 2, Marian Golecky 2, Jozef Náčin 2, Miro Necpal, Róbert Čulok,  - Dušan Kohút 2, Walter Poliak
ŽK: Róbert Čulok  - Igor Kolenička

V tomto dueli rozhodol o víťazstve  domácich výborne zvládnutí prvý polčas, v ktorom herne dominovali a súperovi takmer nič nedovolili, až na pasáž keď hostia znížili na 3:1 si vytvorili určitý tlak , nič z neho nevyťažili naopak domáci pridali do polčasu ešte tri góly, tým sa polčas aj skončil. Druhý polčas hostia prebrali iniciatívu a mali počas celého druhého dejstva územnú prevahu, vypracovali si aj niektoré sľubné príležitosti, len ich nedokázali zužitkovať. Domáci sa v druhom polčase zamerali viac na pozorne bránenie a viac menej si strážili náskok z prvého polčasu. Hostia sa snažili v druhom polčase hrať piati v poli, ale nič výraznejšie ako prevahu na palubovke v držaní lopty si nevytvorili.

Postreh zápasu: Rozhodol výborný výkon domácich v prvom polčase.