KONFERENCIA MÚMF sa uskutoční 17. augusta (sobota) o 9:00 v bývalej ZŠ na Tatranskej ulici! ÚČASŤ ZÁSTUPCOV MUŽSTIEV JE NUTNÁ!

Autor: Lukáš Berec Vytvorený dňa 23. 4. 2019
Iba prednedávnom skončili poslednými kolami Ligy 40+ v malom futbale usporiadané vo Zvolene už v XV. ročníku ligy hráčov nad 40 rokov v sezóne 2018 / 2019 SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen a podobne i  v rámci Banskobystrického MÚMF. Obidve združenia v malom futbale majú nadštandardné vzťahy i keď medzi nimi vládne dlhoročná športová rivalita. Po vzájomnej dohode a pod vedením Jána Račka a Jozefa Adameka pripravili 1.ročník Super Cupu Ligy 40+ v malom futbale, na ktorom mali právo štartu prvé dve mužstvá z jednotlivých líg.
Zvolenskú Ligu 40 reprezentovali čerstvý dvojnásobný víťaz Euroteam a FC Coffola, päťnásobný víťaz v tejto sezóne druhý. MÚMF Banská Bystrica reprezentoval majster Team MIX a druhé mužstvo v poslednej sezóne Kemada. Turnaj sa odohral v sobotu 20.marca vo výborných podmienkach v hale ZŠ v Sásovej. Aktéri sa stretli v štyroch stretnutiach, ktoré rozhodovali Vladimír Kosec a Peter Plavec. Víťazom sa stal čerstvý Zvolenský majster Euroteam pod vedením Milana Maňku iba o skóre pred majstrom Banskobystrickej Ligy 40+ Team Mix pod vedením Jána Faška. Tretia skončila Kemada Jozefa Adameka a poradie uzavrela FC Coffola vedená Dodom Šatarom.
Po skončení súťaže sa uskutočnilo vyhodnotenie ročníka v neďalekom reštauračnom zariadení pri spoločnom posedení, kde mužstvá „dohrávali“ zápasové momenty. Súťaž vyhodnotil Peter Suja a spoločne s členmi výboru odovzdali mužstvám originálne diplomy a kapitán víťazného Euroteamu 40 prevzal i putovný pohár.

Výsledky:
KEMADA B.B.  -  EUROTEAM ZV 2:4 (1:2)  + pokutové kopy 3:3
Góly: Potančok, Golecký – Sudimak 2, Vojtek, Janeček

V prvom stretnutí Bystricko-Zvolenského merania futbalových schopností vicemajster Kemada dostal gól už v 3 min. po strele Vojteka, no už o päť minút vyrovnal Potančok. Euroteam pokračoval v tlaku, Adamek vychytal šance Balka i Paraja, Slančík zase zlikvidoval Goleckého tutovku. Po rýchlom protiútoku skóroval Janečeķ. V druhom polčase Golecký v úvode vyrovnal po peknej akcii Čuloka. Sudimak však dostal Zvolenčanov do vedenia po individuálnej akcii a v závere pri snahe domácich  vyrovnať upravil na konečných 2:4. Dodatkové pokutové kopy skončili 3:3.

TEAM MIX B.B.  – FC COFFOLA ZV 4:3 (1:1)  +  pokutové kopy 4:4
Góly: Kán 2, M.Prostredený, Faško – J.Maľa, Torňoš, Potkan

V druhom zápase nastúpil majstrovský Team Mix proti vo Zvolenskej lige 40 druhému FC Coffola. Mužstvá hrali vo veľmi svižnom tempe, vytvárali si šance, no výborne zachytali obaja brankári Chrenka a Zemiar. Skóre otvorili v 9 minúte Zvolenčania, keď sa presadil Potkan. Do polčasu vyrovnal M.Prostredný. Potom šla do vedenia Coffola po góle Torňoša, no o dve minúty vyrovnal delovkou Faško. Odpovedal presnou strelou J.Maľa. V závere dominovali po rýchlych kombinačných akciách mixáci. V poslednej minúte dvakrát vsietil Kán. Dodatkové pokutové kopy skončili 4:4.

EUROTEAM ZV   -  TEAM MIX B.B. 3:3 (2:2)  +  pokutové kopy 3:3
Góly: Sudimak 2, Šovčík – M.Prostredný, Kán, Čipčala

Tretie stretnutie bolo najočakávanejším. Stretli sa majstri posledného ročníka Ligy 40. V oboch celkoch boli kľúčovými hráčmi brankári, Slančík a Chrenka sa prekonávali. Po rýchlom góle Kána vyrovnal s prehľadom Drozd, euráci však viedli potom gólom Sudimaka, ale polčasový výsledok stanovil pekným gólom Čipčala. Sudimak začal polčas gólom po individuálnom prieniku, no najlepší hráč mixákov M.Prostredný po minúte po rýchlom protiútoku vyrovnal. Do konca zápasu už všetko pochytali brankári. Dodatkové pokutové kopy skončili 3:3.

KEMADA B.B.  – FC COFFOLA ZV 8:5 (4:4)  + pokutové kopy 1:3
Góly: Golecký 4, Dušička 3, Potančok – Torňoš 3, J.Maľa,  Dvorovenko

V poslednom zápase sa stretli vicemajstri v priamom súboji o tretie miesto. Kemada v úvode dvakrát skórovala po strelách Goleckého. Potom znížil Potkan a vyrovnal J.Maľa. Potkan dostal Coffolu i do vedenia, no Golecký skompletizoval hetrik, ale o tri minúty ho napodobnil J.Maľa. Do polčasu začal svoju gólovú smršť nenápadný Dušička, ktorému čistý hetrik prekazil spoluhráč Golecký. Potančok prekonal Cingela minútu pred koncom, no výsledok ešte kozmeticky upravil Dvorovenko. Dodatkové pokutové kopy skončili 3:1 pre FC Coffola. Zaskvel sa „likvidátor“ penált Juro Cingel, ktorý z piatich penált dostal jediný gól.