Ligy
  • I. liga icon arrow
  • II. liga icon arrow
  • III. liga icon arrow
  • IV. liga icon arrow
  • V.A liga icon arrow
  • V.B liga icon arrow

MÚMF

Súťaže riadené MÚMF

Pod kompetencie MÚMF spadá osem ligových súťaží – Extraliga, I. liga, II. liga, III. liga a IV. A - D liga. Extraliga - extraligová súťaž sa od ostatných súťaží odlišuje hneď v niekoľkých bodoch. Tým najvýznamnejším sú samotné pravidlá. Na rozdiel od nižších súťaží sa extraliga hrá podľa platných futsalových pravidiel. Súťaž hrá deväť mužstiev systémom jeseň/jar a doma/vonku v NIKE aréne. Prvé dva umiestnené mužstvá po skončení súťaže hrajú Superpohár, mužstvo umiestnené na poslednom, tj. deviatom mieste hrá barážové stretnutie o zotrvanie v extralige s víťazom I. ligy.

I. a II. liga - obidve ligy sa v súčasnosti hrávajú na ihrisku v Jakube. V oboch ligách hrá po osemnásť účastníkov. Z I. ligy hrá jej víťaz barážové stretnutie s mužstvom 9. mieste. III. liga - sa hrá za účasti 21 mužstiev a hráva na ihrisku NIKE aréna (Podlavice, pod fakultou). Z ligy vyššie postupujú prvé dve mužstvá, do štvrtých líg zostupujú mužstvá z posledných štyroch miest. Liga sa hrá v sobotu od 8:00 do 18:00 hod. (deväť stretnutí). IV. ligy - ligy sú rozdelené na štyri rovnocenné časti - A až D skupinu. Ligy A až C sa hrávajú na banskobystrickom ihrisku – v KIA aréne na Tatranskej ulici na sídlisku Rudlová-Sásová a IV. D liga na ihrisku v areály plážového kúpaliska. Vo všetkých skupinách hrá po 12 mužstiev systémom jeseň / jar s tým rozdielom, že ligy sa začínajú hrávať už v piatok od 17:00 hod. (A až C)

Ostatné súťaže neriadené MÚMF

Okrem súťaží a turnajov riadených MÚMF sa v Banskej Bystrici a okolí organizuje niekoľko otvorených turnajov pre neregistrovaných členov - dlhotrvajúce, napr. Zimná liga (telocvičňa ZVT), Liga Topvar arény (Topvar aréna) alebo jednodňové O pohár Topvar arény, Trend Cup, Memoriál Elemíra Lacku (Donovaly), letný Hruška Cup (ihriská ŠK Kremnička) a zimný Štefan Cup (telocvičňa Obchodnej akadémie)… Turnajov sa zúčastňujú mužstvá nielen z Banskej Bystrice, ale aj zo Zvolena, Brezna, Bratislavy, Žiliny, Čadce, Martina…

Počtom registrovaných hráčov i mužstiev patria súťaže riadených MÚMF v BB k najmasovejším na Slovensku - porovnateľné s Bratislavskou ligou v malom futbale, Košickou miniligou v malom futbale, či známou Hanspaulskou ligou Pražského svazu malého fotbalu. V súčasnosti je v štruktúrach MÚMF BB zaregistrovaných v 111 mužstvách viac ako 1.300 aktívne hrajúcich členov a prognóza do budúcnosti je, že počet mužstiev a členov združenia bude aj naďalej narastať. Mužstvá sú v ostatnom ročníku zoradené výkonnostne od extraligy (9 mužstiev), cez I., II. a III. (18) a štyri IV. ligy (po 12 mužstiev).